Znana nazwa i znana marka Chivas

Chivas Regal to znana nazwa i znana marka opisuje szkocką whisky mieszaną, produkowaną przez Chivas Brothers. Właścicielem firmy jest francuski koncern Pernod Ricard.

Znana marka dla uznanego produktu

W skład whisky Chivas Regal wchodzi 40 rodzajów wyselekcjonowanych odmian whisky słodowych i zbożowych. Każda z użytych w tej mieszance whisky nie może mieć mniej niż 12 lat. Historia marki Chivas zaczyna się w 1801 roku w Aberdeen w Szkocji. Tam też William Edward, handlarz winami otworzył swoja firmę. Wsparcia w interesach udzielił mu James Chivas, a później John Chivas i powstała spółka Chivas Brothers iż znana marka Chivas. Alkohole firmy Chivas Brothers szybko zdobyły uznanie na rynku, a nawet u samej królowej Wiktorii. Bracia Chivas chcieli stworzyć whisky o delikatniejszym smaku, niż to które znajdowało się na ówczesnym rynku. Dlatego zaczęto na początku mieszać dojrzałe whisky słodowe, a później dołączano whisky zbożowe. To właśnie to ostanie wnosiło subtelny smak do trunku.

Znana nazwa i znana marka

Znana nazwa i znana marka

Znana marka w wielu odmianach

Chivas Regal istnieje w wielu odmianach, a każda z nich różni się nie tylko czasem leżakowania, a także innym, aromatycznym smakiem. Znana marka zbudowała portfolio swoich produktów. Chivas Regal 12 YO posiada kremowy smak, z posmakiem miodu i jabłek, a także ze śladem orzechów laskowych i wanilii. Chivas Regal 18 YO to whisky 18 letnia, która charakteryzuje się czekoladowym i pomarańczowym smakiem. Ostatnia nuta smakowa to delikatny posmak sherry. Dodatkowo charakteryzuje ja cytrusowo-korzenny zapach. Chivas Regal 25 YO to limitowana edycja tego trunku, dostępna od 2007 roku. Charakteryzuje się smakiem słodkiej pomarańczy, a także wyczuwalny jest posmak marcepanu i orzecha. Jest to imitacja pierwszej whisky z 1909 roku. Znana marka nowymi produktami nawiązuje do swojej tradycji.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO