Znana marka Lipton

Lipton to bardzo znana marka na świecie. Pod oznaczeniem Lipton produkowana jest zarówno herbata tradycyjna, jak i gotowa do spożycia herbata zwana mrożoną. Lipton sprzedaje swoje produkty w ponad 120 krajach. W ofercie jest ponad 3000 rodzajów herbat. Nowym rozdziałem w historii marki są herbaciarnie. Pierwsza firmowana marką Lipton powstała w USA w Pasadenie.

Znana marka herbat

Marka Lipton obecnie w całości należy do koncernu Unilever, który dzięki temu jest potentatem na rynku herbaty. 12% czarnej herbaty którą firma nabywa sprzedawanych jest między innymi pod markami: PG Tips w Wielkiej Brytanii, Beseda w Rosji, Brooke Bond w Indiach oraz Saga w Polsce). Największa i najbardziej znana marka to Lipton. Zajmuje ona w rynku detalicznym aż 10% światowego rynku herbaty.

Uznana i znana marka Lipton

Uznana i znana marka Lipton

Znana marka i jej portfolio ofertowe

Najbardziej znana marka w portfolio to Lipton Yellow Label. jest to najbardziej popularna herbata czarna w Europie. Jest to międzynarodowy produkt i znana marka dostępna prawie w 150 krajach.

Lipton Ice Tea to gotowa herbata chłodzona. Ta submarka dostępna jest w ponad 60 krajach. Dystrybutorem i partnerem marki Unilever jest w tym wypadku koncern PepsiCo.

Kolejne submarki to Lipton Earl Grey – herbata z dodatkiem olejku bergamotki, Lipton Lemon – aromatyzowana cytryną, Lipton Peach – aromatyzowana brzoskwinią, Lipton Caramel & Vanilla, Lipton Green Tea Mint, Lipton Forest Fruit, Lipton Orange Jaipur, Lipton Pu-Erh Citrus Guarana, Lipton Quiet Night.

Markę zbudował Sir Thomas Johnstone Lipton. W 1871 roku w Glasgow założył sklep spożywczy. W 1885 roku powołał w USA firmę Johnstone Packing. Z herbaty, jako produktu luksusowego, stworzył powszechnie dostępny napój – tak powstała znana marka Lipton. Za to otrzymał tytuł szlachecki. W 1920 roku Lipton związał się z brytyjską firmą Lever Brothers. W roku 1926 roku akcje Johnstone Packing wykupiła firma Van den Berg, przemianowany następnie na Margarine Unie. W roku 1930 z połączenia obu partnerów Liptona powstał Unilever. Koncern stopniowo przejmował udziały Liptona, a w roku 1972 stał pełnym się właścicielem marki i firmy. Znana marka stała się częścią jednego z największych koncernów na świecie.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO