Zmiana nazwy Toyota Carina na Toyota Avensis.

Carina to model auta osobowego marki Toyota. Nazwa modelu wywodzi się od gwiazdozbioru Carina. Gwiazdozbiór Kil (po łacinie Carina) to jeden z gwiazdozbiorów nieba południowego. W gwiazdozbiorze tym leży druga co do jasności po Syriuszu gwiazda na niebie – Kanopus. Zmiana nazwy na Avensis miała miejsce  roku 1997.

Zmiana nazwy modelu auta.

Model Carina był na początku produkowany także jako czterodrzwiowa Celica. Z biegiem czasu Celica stała się modelem Toyoty o bardziej sportowym nadwoziu, wnętrzu i wyposażeniu. Następcą Cariny na rynku europejskim była Toyota Avensis, a na rynku japońskim Toyota Allion. Anegdota o zmianie nazwy mówi, że zmiana nazwy Cariny uważanej za najbardziej niezawodny samochód na świecie na Avensis, wiąże się z tym, że  o Carinie nie można było powiedzieć już nic lepszego. A Avensis to po prostu lepsza Toyota Carina. Zmiana nazwy miała więc podłoże marketingowe.

Zmiana nazwy auta

Pierwsza generacja Toyoty Cariny produkowana była od roku 1970. Auto można było kupić jako 3-drzwiowego hatchbacka, 4-drzwiowego sedana lub 5-drzwiowe kombi. Cariny zdobyła statut jednego z najbardziej niezawodnych samochodów świata. Carina E, ostatni model sprzedawany pod tą nazwą, był produkowany w brytyjskich zakładach Toyoty mieszczących się w Derbyshire. Zmiana nazwy nie zmieniła miejsca produkcji Toyoty. Charakterystyczna dla tego modelu była bardzo opływowa sylwetka. Aerodynamiczne kształty i spokojna linia nadwozia sprawiały, iż Carina E starzała się wizerunkowo bardzo wolno. Toyota Carina E to niezwykle solidne i niezawodne auta. Po Polsce jeszcze jeżdżą egzemplarze o przebiegu ponad 300 tys. km, które nie wymagały napraw. Serwis polegał na wymianie oleju, filtrów, pasków rozrządu i klocków hamulcowych. Zaletami tego modelu były: niezawodność, staranne wykonanie wszystkich podzespołów, bardzo funkcjonalne wnętrze, niskie zużycie paliwa, dobre prowadzenie na zakrętach oraz łatwa sprzedaż na rynku aut używanych.

Toyota Avensis to samochód produkowany przez w Derbyshire w Wielkiej Brytanii. Model jest produkowany od roku 1998 i jest następcą auta Carina E. Zmiana nazwy była naturalnym elementem rozwoju modelu. Często podaje taką oto etymologię nazwy Avensis: nazwa wywodzi się podobno od francuskiego czasownika avancer. Słowo to oznacza przyspieszać, wyprzedzać, iść do przodu, czyli po prostu avansować. Pierwsza generacja Toyoty Avensis została przedstawiona w 1997. Model w wersji kombi sprzedawany był w Japonii pod nazwą Caldina. Pod nazwą Caldina eksportowany był także do azjatyckiej części Rosji i Ameryki Południowej. Dziś Toyota Caldina to zupełnie inny model i nie ma on nic wspólnego z Toyotą Avensis. Zmiana nazwy modelu na japoński rynek wynika z czynników kulturowych. Nazewnictwo i portfolio produktów na tym rynku jest inne od pozostałych rynków.

Etymologia nazwy Avensis: nazwa wywodzi się podobno od francuskiego czasownika avancer. Słowo to oznacza przyspieszać, wyprzedzać, iść do przodu, czyli po prostu avansować.

W modelu Avensis, Toyota wdrożyła jeden z najdokładniejszych procesów testowania używanych na rynku motoryzacyjnym. Avensis jest testowana pod kątem zachowania w ekstremalnych warunkach pogodowych i na każdym rodzaju nawierzchni. Zmiana nazwy Carina na Avensis nie miała wpływu na wizerunek nowego modelu. Nowa nazwa jest może nawet bardziej dynamiczna i motoryzacyjna. Zmiana nazwy jest często dość ryzykowna. W wypadku dobrych produktów, znaczenie nazwy produktu schodzi na plan dalszy.

Dodaj komentarz

WordPress SEO