Zmiana nazwy PGF na Pelion

Po 20 latach działalności Polska Grupa Farmaceutyczna doceniła znaczenie wizerunkowe nazwy marketingowej i odchodzi od akronimu PGF i następuje zmiana nazwy na Pelion. Zmiana nazwy wynika z reorganizacji grupy kapistałowej. Historia Pelionu rozpoczęła się w 1990 roku od hurtowni leków Medicines. Wtedy nastapiła pierwsza zmiana nazwy. Debiut PGF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 1998 roku umożliwił rozwój w największą grupą kapitałową działającą na rynku ochrony zdrowia w Polsce.

Zmiana nazwy i jej powody

Zmiany organizacyjne i ich odwzorowanie w nowej architekturze portfela spółek są istotne wobec planowanej ekspansji na rynki międzynarodowe. Zmiana nazwy i wprowadzenie nowej marki spółki nadrzędnej i nowej architektury portfela spółek jest dla inwestorów informacją o planowanej ekspansji. Zmiana nazwy ma pokazać i pokazać strategię budowania wartości na rynku kapitałowym.

Nowa nazwa spółki nawiązuje do mitologii greckiej. Pelion to góra z grotą centaura Chirona. Ten nauczyciel bogów i herosów uczył Eskulapa, który leczył chorych przy pomocy ziołowych mikstur. Obecnie Eskulap jest uznawany za patrona lekarzy i farmaceutów. Zmiana nazwy jest ściśle powiązana wizerunkowo z rynkiem farmaceutycznym.

Zmiana nazwy jest elementem procesu zmiany struktury organizacyjnej i wprowadzania nowej architektury portfela spółek. Grupa PGF podjęła decyzję o podziale na cztery linie biznesowe. Będą one działały jako samodzielne spółki w obszarach: zaopatrzenia szpitali, sprzedaży detalicznej, usług dla producentów oraz sprzedaży hurtowej do aptek. Warto podkreślić, że zmiana nazwy dotyczy tylko spółki nadrzędnej.

Dodaj komentarz

WordPress SEO