Zmiana nazwy i rebranding marki Olympus

Olympus to japońska firma produkująca aparaty fotograficzne, sprzęt medyczny oraz urządzenia przemysłowe. Zmiana nazwy i rebranding miały miejsce w firmie kilkukrotnie.

Zmiana nazwy i rebranding marki Olympus

Firma powstała 1919 roku pod nazwą Takachiho Seisakusho. Nazwa Olympus po raz pierwszy pojawiła się na rynku 2 lata później jako nazwa produktów. 
Zmiana nazwy i rebranding marki Olympus

Zmiana nazwy i rebranding marki Olympus

Pierwotna nazwa firm Takachiho Seisakusho wywodzi się z mitologii japońskiej. Szczyt Góry Takachiho, Takamagahara, był domem bogów i bogiń. Zmiana profilu działalności skłoniła zarząd firmy do zmiany nazwy. W 1942 roku wprowadzono nazwę Takachiho Optical Co., Ltd., Zmiana nazwy i rebranding miały miejsce, gdy produkty optyczne zdominowały ofertę firmy. Po kolejnych kilku latach, planując ekspansję światową, zmieniono nazwę na Olympus Optical Co., Ltd. Zmiana nazwy i rebranding po raz kolejny odwołują się do góry z mitologii, tym razem greckiej. Kolejna zmiana nazwy i rebranding miały miejsce w roku 2003, kiedy to przyjęto nazwę Olympus Corporation.

Ciekawostki

W portfolio firmy znajduje się bardzo ciekawa nazwa Zuiko. Firma wykorzystuje ją do markowania obiektywów. W lutym 2013 r. głównym udziałowcem Olympusie została firma Sony, która wcześniej nabyła markę sprzętu fotograficznego Minolta.

Dodaj komentarz

WordPress SEO