Zmiana nazwy Cersanit na Rovese

Zmiana nazwy spółki giełdowej nie jest zjawiskiem częstym, więc motywy takich działań muszą być bardzo poważne. Rynek ostatnio poruszyła informacja o zmianie nazwy firmy Cersanit. NWZA firmy Cersanitu uchwaliło 24 października, że firma ma w przyszłości działać pod marką Rovese.

Jak podaje gazeta giełdy „Parkiet”, nowa nazwa kontaminacja norweskiego „ro”, co oznacza harmonię, spokój, oraz staroangielskiego „vese”, co oznacza wiatr zmian. Trochę to nie do końca wytłumaczona zmiana nazwy spółki giełdowej.

Zmiana nazwy spółki giełdowej a cele binzesowe.

Celem Grupy Cersanit, obecnie już prawie Rovense, jest zbudowanie silnej marki o zasięgu ogólnoeuropejskim. Firma dąży do zdobycia przewagi konkurencyjnej i zajęcia pozycji lidera na rynku kompleksowego wyposażenia łazienek. Zmiana nazwy spółki giełdowej ma pomóc w osiągnięciu tego celu.

CERSANIT to firma produkcyjna. Przedmiotem działalności Grupy Cersanit jest produkcja i dystrybucja wyrobów wykorzystywanych do wykańczania i wyposażenia łazienek. W ofercie firmy znajduje się ceramika sanitarna, płytki ceramiczne, kabiny prysznicowe, wanny i brodziki i meble łazienkowe. Do kompletu brakuje chyba tylko markowej armatury łazienkowej. Dwie główne marki firmy to Opoczno i Cersanit. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku.

Zmiana nazwy spółki giełdowej oddzieli nazwę korporacyjną od marek i nazw produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO