Zmiana nazwy bez zmiany nazwy RMF FM

Zmiana nazwy radia RMF FM ma dość długą historię. RMF FM używa obecnie rozwinięcia skrótu Radio Muzyka Fakty, jednak pierwotnie było to lokalne radio o nazwie Radio Małopolska Fun.  

Zmiana nazwy czy zmiana marki

Pierwszy wniosek o przyznanie częstotliwości i zezwolenie na emisję programu lokalnego został on odrzucony. Konieczna byłą zmiana nazwy na wniosku. W związku z tym wystąpiono o zgodę na retransmisję programu francuskiej rozgłośni FUN Radio, stad w nazwie pierwotnej pojawia się słowo FUN.

Radio Małopolska FUN – otrzymało częstotliwość 70,06 FM. Pierwszy utwór, który pojawił się na antenie, to piosenka „Africa” grupy Toto. RMF był pierwszą polską prywatną stacją radiową. Marka pochodzi z Krakowa stąd w pierwotnej nazwie słowo Małopolska. Obecnie marka ma charakter ogólnopolski – zmiana nazwy odchodząc od określenia „małopolski” zdejmuje z siebie regionalne ograniczenie.

Zmiana nazwy raida rmf fm

Zmiana nazwy raida rmf fm

Zmiana nazwy jako wynik rozszerzenie marki

RMF FM należy do Grupy RMF, której głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest. Założycielem radia był Stanisław Tyczyński. Marka RMF FM dzięki atrakcyjnym programom informacyjnym oraz intensywnym działaniom reklamowym zyskała dużą popularność. Pod względem słuchalności RMF FM jest na pierwszym miejscu wśród polskich stacji radiowych. Zmiana nazwy ma podkreślać ideę marki. Jest to dość powszechna sytuacją, w której pierwotna nazwa ze względu na zmianę obszaru działania musi ulec zmianie. Radio Muzyka Fakty jest raczej sloganem korporacyjnym, niż nową nazwą w znaczeniu prawnym. W praktyce zmiana nazwy w RMF FM nie dobyła się.

Dodaj komentarz

WordPress SEO