Zawsze Always

„Always”, lub w bezpośrednim tłumaczeniu z angielskiego „Zawsze”, to marka kobiecych produktów higienicznych. Producentem i zarządzającym marką jest koncern Procter & Gamble. Produkty i marka Always zostały wprowadzone na rynek w 1983 roku.

Marka Always na rynkach lokalnych

Produkty Always różnią się nazwą w zależności od kraju i lokalnych możliwości prawnych stosowania nazwy słownej marki. I tak nazwa Whisper (szept) sprzedawana jest w Azji w Japonii, Singapur, Indie, Chiny, Korea Południowa, Filipiny, Tajlandia, Hong Kong, Australia i Indonezja. We Włoszech produkty higieniczne dla pań oferowane są pod nazwą Orkid. W Turcji pod nazwą Evax a pod nazwą Ausonia można je nabyć w Hiszpanii i Portugalii. To przykład międzynarodowej marki, która dopasowuje się do wymogów prawnych lokalnych rynków. Przy stosowaniu nazw generycznych trzeba uwzględniać ich powszechność i ograniczenia w stosowaniu.

Always - znana marka i powszechne stosowane słowo

Always – znana marka i powszechne stosowane słowo

Always w architekturze

Koncern Procter & Gamble jest światowym liderem w produkcji i dystrybucji produktów higieny kobiecej. Ciekawostką nawiązująca do marki Always jest Most Pokoju w Tbilisi, stolicy Gruzji. Nosi on potoczną nazwę „Most Always Ultra” ze względu na jego podobieństwo do produktu maxi-pad.

Nazwa Always bardzo często stosowana jest jest w nazwach filmów, utworów muzycznych czy wręcz całych albumów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO