Z nazwy opisowej do Quantas

Założone w roku 1920 jako Queensland and Northern Territory Aerial Services Limited zmieniły nazwę na Quantas – akronim długiej i skomplikowanej nazwy opisowej.

Z długiej nazwy opisowej do Quantas

Zawsze drudzy. Quantas Airway to drugie najstarsze linie lotnicze na świecie. Quantas to także drugie linie lotnicze, które zaoferowały loty dookoła świata.

Z długiej nazwy opisowej do Quantas

Z długiej nazwy opisowej do Quantas

Nazwy opisowe stają się często ograniczeniem dla rozwoju marek. Prezentacja w nazwie miejsca, sposobu działania, oferowanego towaru staje na przeszkodzie rozszerzania wizerunku na nowe oferty, nowe grupy klientów i nowe rynki. Rozszerzenie pojawia się zawsze wraz z rozwojem firmy.

Początkowa logika wytłumaczenia w nazwie czym firma się zajmuje, traci na znaczeniu, gdy firma planuje robić coś więcej. Z nazwy opisowej trzeba wtedy zrezygnować i pojawia się potrzeba rebrandingu.

Quantas z linii regionalnej,  urosło do miana linii narodowej. W swoje początkowej fazie istnienia linia ma epizod związany z serwisem medycznym – samolotami przemieszczali się lekarze po wielkich przestrzeniach Australii.

Nazwy opisowej używają zwykle małe i specjalistyczne firmy. Ułatwia to im start i marketing.

Dodaj komentarz

WordPress SEO