Woda kolońska 4711 – nazwa numeryczna

Woda kolońska to rodzaj wody toaletowej. Nazwa pochodzi od miasta Kolonii, gdzie w 1709 roku powstała pierwsza fabryka wody kolońskiej. Założona została przez Johanna Marię Farinę, włoskiego perfumiarza, który jest także autorem receptury.

Wyprodukowanej przez siebie wodzie toaletowej, Farina nadał nazwę: „Eau de Cologne”. W Kolonii, w budynku nr 4711, powstała inna fabryka perfum. Jej właściciel, Wilhelm Muhlens, nazwał swoją wodę „Kölnisch Wasser No. 4711”.

Nazwa numeryczna - woda kolońska 4711

Nazwa numeryczna – woda kolońska 4711

Nazwa numeryczna

Nazwa numeryczna to jedna z konwencji kreowania nazw. Nie jest to zbyt popularna konwencja projektowania nazewnictwa. Naming z użyciem cyfr wymaga często wytłumaczenia. Z drugiej zaś strony, badania wskazują, że konsumenci dość łatwo akceptują nazwy numeryczne.

W Polsce także pojawiają się przykłady nazw numerycznych.  Nazwa numeryczna 5-10-15. Marka odzieży dla dzieci. Nazwa 5-10-15 odpowiada podziałowi na grupy wiekowe konsumentów marki. „Unikalna nazwa numeryczna” pochodzi od istniejącego od 1982 do 2007 roku magazynu dla dzieci i młodzieży. program nadawany był w Telewizji Polskiej.

Dodaj komentarz

WordPress SEO