Wcale nie relaksujące gumiaki.

Przy produkcji filmów potrzeba wiele gadżetów. Szczególnie, jeżeli są to firmy nie z tego świata lub science-fiction. Przy okazji produkcji „Seksmisji” Juliusza Machulskiego powstały buty marki „Relaks”, produkowane przez NZPS Podhale. Wykonane ze sztucznego tworzywa, i dzięki temu nieprzemakalne, przez długie lata 80. były jedynym wyborem.

Powstało kilka milionów par tych wcale nie relaksujących butów. Nie dość, że buty nie były wygodne, i nie można było dobrać koloru, to w czasach niedoboru były obiektem powszechnego pożądania.

Obecnie wielu przedsiębiorców próbuje wykorzystywać znane niegdyś, choć o wątpliwej renomie marki, w celu prowadzenia nowej produkcji. Marką zainteresowane jest także miasto Nowy Targ, być może w celu powiększenia zbiorów muzeum miejskiego.

Alternatywą do „Relaksów” były „gumofilce”. Ta marka zdobyła szerokie uznanie wśród rolników. Obecnie gumiaki też sa w modzie. Kolorowe, wzorzyste i niewspółmienie drogie w stosunku do produków epoki PRL’u. Ale za to cieszą noszących i są elementów  lansu.

Dodaj komentarz

WordPress SEO