Vileda – doskonała jak skóra

Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest obecnie częścią niemieckiego koncernu Freudenberg. Oferta marki Vileda obejmuje szeroki asortyment produktów do sprzątania. Portfolio ofertowe stanowią ściereczki, zmywaki i rękawiczki, mopy i systemy czyszczące.

Oferta marki jest bardzo szeroka. W ofercie firmy znajduje się cała kategoria sprzętu do prasowania i suszeni. Marka Vileda jest obecnie światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

Oferta marki Vileda

Nazwa Vileda pochodzi od niemieckiego określenie „wie Leder”, co tłumaczy się na „jak skóra”. Vileda od 1948 roku produkuje syntetyczny materiał, który zastąpił w wielu zastosowaniach naturalną skórę. Zmiana materiału to także nowa, szersza oferta marki.

Vileda - szeroka oferta marki

Vileda – szeroka oferta marki

Historia marki Vileda sięga roku 1849, kiedy to Johann Carl Freudenberg przejął garbarnię w Weinheim, w Niemczech. Udoskonalił technologie produkcji, tak że wysoka jakość wyrobów skórzanych pozwoliła firmie urosnąć do poziomu jednego z największych producentów w Niemczech. Freudenberg starał się poszukiwać innowacyjnych rozwiązań i zastosowań produkowanych przez siebie surowców. W czasie kryzysu gospodarczego w 1929 roku, niedostatek surowców zmusił przedsiębiorców do zrewidowanie swojej oferty i znalezienia alternatywy dla skóry. Aby powstała nowa oferta marki, w 1936 roku do współpracy zaproszono chemika dr Carla Ludwiga Nottebohma. W efekcie doświadczeń i eksperymentów opracowano technologię, która umożliwiła produkcję skóry syntetycznej. W wyniku badań opracowano całkowicie nową włókninę o wyjątkowych własnościach. Włóknina była tak doskonała, jak skóra (wie leder -> vileda). Oferta marki Vileda powstała jako umiejętne wykorzystanie potencjału innowacyjnego patentu.

Dodaj komentarz

WordPress SEO