Umbro – nazwa firmy i marki

Umbro – brytyjska marka i nazwa firmy produkującej sprzęt sportowy. Firma ma siedzibą w Manchesterze. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1920 w Wilmslow. Pierwotna nazwa firmy to Humphrey Brothers Clothing. W roku 1924 przeprowadzono renaming i nazwę zmieniono na Umbro.

Nazwa to nietypowy amalgam, czyli połączenie elementów dwóch słów – UM od Humphrey i BRO od Brothers.

Nazwa firmy jako marka narodowa

Umbro produkuje piłkarskie stroje od czasu rozpoczęcia działalności. Pierwszą drużyną, którą wyposażyła w profesjonalne stroje w 1934 roku był Manchester City. Obecnie pod marką Umbro wytwarzane są wszystkie typy sportowych strojów. Firma dostarcza stroje dla wielu znaczących klubów piłkarskich oraz reprezentacji narodowych. Jak przystało na markę narodową, w strojach tej firmy gra piłkarska reprezentacja Anglii. W ten sposób nazwa firmy jest często widziana w mediach.

Umbro - nazwa firmy i nazwa marki

Umbro – nazwa firmy i nazwa marki

Nazwa firmy a nazewnictwo ofert

Nazwa firmy tożsama z nazwą marki ofert i produktów to bardzo wygodne rozwiązanie. Obniża koszty i zwiększa spójność komunikacji. Nie wszystkie branże i nie wszystkie rodzaje ofert nadają się do zastosowania takiej strategii nazewniczej.

Historia marki, etymologia nazwy

ANAGRAM Naming – prezentujemy etymologie nazw marek, z historii uczymy się jak opracowywać najlepsze nazwy dla firm i produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO