Trudny marketing KUPA.

Ogłoszono właśnie debiut najnowszej wersji platformy Microsoftu – Windows 8. Wraz z nowym systemem operacyjnym na rynku pojawią się pierwsze maszyny pracujące pod jej kontrolą. Posługujących sie językiem polskim zainteresuje tablet o nazwie Kupa UltraNote. W Polsce firma musi chyba zastosować niekonwencjonalny marketing, aby sprzedać nawet tak dobre technicznie urządzenia.

Kupa został, lub została, zaprezentowana na targach CES 2012. To pierwszy tablet firmy. Kupa to sprzęt klasy wyższej, jeżeli chodzi o parametrów technicznych. Ekran IPS o przekątnej 10,1 cali, rozdzielczości ekranu to 920 x 1200 pikseli, sercem urządzenia jest procesor Intel Core Ivy Bridge, a całość działa na platformie Windows 8. Tylko marketing produktu, tylko ta nazwa… Firma działa w Chinach, Ameryce i w Europie. Polska leży w Europie, więc albo marketing firmy zmieni nazwę, albo potraktuje nazewnictwo z przymrużeniem oka. Oby tylko nie okazało się, że urządzenie to kupa złomu. Marketing firmy powinien przewidywać takie problemy.

W USA działa inna firma pod marką Kupa. To Kupa Incorporation. Firmę założyli w roku 1984 Robert Upshaw i Mr. Kito Ochi. Nazwa firmy jest akronimem słów Kito, Upshaw, and Associates. Ten wypadek nazewniczy jest konsekwencją przyjętej formy nazwy czyli akronimu. Akronimy z założenia krótkie, bardzo często mają konkretne znaczenie jako słowa w wielu językach. W Polsce firma miała by utrudniony marketing.

Kupazłomu.pl to strona oferująca „zabytkowe” komputery i elektroniczne urządzenia do gry. Nazwa i zabawna i odnosząca się do konwencji nazywania starego sprzętu IT. Nazwa ta jest użyta w sposób przemyślany i korzystający tylko z jednego znaczenia słowa kupa. Nazwa w tym wypadku wspiera marketing oferty.

Marketing a znaczenie słowa

Kupa to według słownika synonimów sterta, stos. W odniesieniu do ludzi to banda, gromada, rzesza, stado, tłum, zgraja. Potocznie kupa to : masa, mnóstwo, wiele, pospolicie: ekskrementy, kał, odchody.

Kupa według słownika języka polskiego może być używa w następujących konstrukcjach:

Zobaczyć kupę ludzi na ulicy.

Spotkać na imprezie kupę znajomych.

Zebrać coś do kupy.

Kupa śmieci.

Zrobić kupę.

Kupa złomu.

Kupa to także nazwa rzek na granicy Chorwacji i Słowenii. Kupa ma 296 km długości i jest prawym dopływem Sawy.

Kupa to także nauczka dla zakładających nowe firmy, które chcą eksportować swoje i i prowadzić marketing swoich produktów. O ile my z uśmiechem będziemy patrzyć na urządzenia dumnie oznakowane nazwa KUPA, wiele nazw stworzonych w Polsce a stosowanych za granicą może budzić uśmiech w innych krajach. Bez sprawdzenia i przeprowadzenia testów nazewniczych, można narazić się na śmieszność. A takie nazewnictwo produktów, rzadko kiedy wspiera sprzedaż i marketing.

Marketing produktów

Nazewnictwo a marketing.

Nazwy produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO