Szwedzki brand wódki ABSOLUT

Absolut to brand wódki. Wódka produkowana jest w Szwecji w miejscowości Ahus. Jak wiele wódek, Absolut powstaje ze zboża – z zimowej odmiany pszenicy oraz wody głębinowej.

Znany brand wódki – Absolut

Procedurę destylacji alkoholu opracował w 1879 roku Lars Olsson Smith. Brand wódki ma więc już ponad 100 lat. Wódka występuje w aż 14 odmianach. Szwedzi przykładają bardzo dużą uwagę do wzornictwa i jakości wykonania. Brand wódki korzysta z projektu Gunnara Bromana.

Absolut - szwedzki brand wódki premium

Absolut – szwedzki brand wódki premium

Brand wódki był przez wiele lat marka lokalną. Markę wprowadzono na globalny rynek dopiero w 1979 roku. Jakość produktu, unikalny design oraz kreatywny marketing szybko pomogły wódce stać się brandem w kategorii premium numer 1 na świecie.
Brand wódki dostępny jest w ponad 120 krajach świata.

Brand wódki i jego twórca

Lars Olsson Smith to szwedzki „Król Wódki”. Przedsiębiorca już w wieku kilkunastu lat kontrolował 1/3 sprzedaży wódki w królestwie trzech koron. Brand wódki Absolut powstał w 1879 roku. Wtedy to Smith rozpoczął produkcję „Absolut rent Bränvin”. To określenie po szwedzku znaczy „absolutnie czysta wódka”. Stąd pochodzi obecna nazwa brandu wódki. Produkt powstał przy użyciu rewolucyjnej metody destylacji ciągłej. Brand wódki Absolut został w 1879 roku oficjalnie zarejestrowany jako słowny znak towarowy.

Brand wódki Absolut opiera swoje sitnienie na koncepcie „Jednego Źródła”. Wódka produkowana jest z jednego gatunku pszenicy, jednego źródła wody oraz z jednego miejsca produkcji

Brand wódki – Absoluty smakowe

Brand wódki Absolut jest również pionierem w kreowaniu smaków wódek. W firmie wprowadzono koncept rozszerzania brandu w formie wódek smakowych. Brand wódki oferuje obecnie oportfolio liczące 14 różnych ciekawych kompozycji smakowych.

Dodaj komentarz

WordPress SEO