Swiss Army Knife od Victorinox.

Wiele osób dziwi się, że Swiss Army Knife to tak naprawdę marka Victorinox. Nazwa marki powstała z połączenia imienia matki założyciela firmy (Victorii) i francuskiego terminu acier inoxydable, oznaczającego stal nierdzewną (inox).

Swiss Army Knife – marka narodowa

Swiss Army Knife - Victorinox

Swiss Army Knife – Victorinox

Ciekawostką związaną z marką jest także zmiana funkcjonalna produktów. Rozwijają się funkcjonalne tak jak zmienia idea podręcznego uniwersalnego narzędzia. Poza wieloma ostrzami wyroby pod marką Vitorinox wyposażane są obecnie w pamięć flash, wskaźniki laserowe i cyfrowe zegarki. Pojawiły się nawet modele z odtwarzaczami mp3. Czy to w dalszym ciągu jest nóż? Bardziej pasuje do niego określenie przybornik i co wspólnego ma z tym marka Swiss Army Knife, której nazwa odnosi się do noża?

Innym producentem Swiss Army Knife była firma Wegner.  W 2005 roku nastąpiło przejęcie marki Wegner przez Victorinox. Niestety byli właściciele marki Wenger, sprzedając firmę sprzedali także prawa do marki. Jeżeli oferta Wenger wychodziła poza produkty Swiss Army Knife to marka jeszcze przetrwa, choć na mniejszym i mniej popularnym rynku.

Dodaj komentarz

WordPress SEO