Śnieżka – Znana marka farb i lakierów

Śnieżka to fabryka produkujących szeroki asortyment chemii budowlanej. Pełna nazwa firmy to Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. To także znana marka farb i lakierów.

Znana marka farb i lakierów

Firma powstała około 20 lat temu i jej działalność obejmowała głownie rynek lokalny. Początkowo produkcja obejmowała wyroby nitro, rozcieńczalniki, wyroby winylowe i poliestry. Obecnie to znana marka farb i lakierów.

Od 1990r. firma działała pod nazwą Fabryka Farb i Lakierów CHEMAL rozszerzyła produkcję na wyroby emulsyjne, ftalowe, szpachlówki i kleje. Właściciele z czasem podjęli decyzje o rozbudowie fabryki w oparciu o duże zapotrzebowanie i zainteresowanie farbami i lakierami. W 1998 roku doszło do połączenia spółek cywilnych w akcyjną i akcje Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka znalazły się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzięki sprzedaży akcji firma zrealizowała inwestycje rozbudowy i rozszerzania działalności.

Śnieżka zatrudnia około 600 osób. Dziś Śnieżka produkuje ok. 100 mln litrów różnorodnej chemii budowlanej przeznaczonej na rynek krajowy i zagraniczny. Marka jest szeroko znana.

Znana marka farb i lakierów Śnieżka

Znana marka farb i lakierów Śnieżka

Nazwa produktu i firmy jako znana marka farb i lakierów

Nazwa firmy Śnieżka ma znaczenie jako: biały, blady, śnieżny; także w powiedzeniu „biały jak śnieg”. Śnieżka to znana marka między innymi ze względu na trafną nazwę.

Śnieżka to najwyższy szczyt w Karkonoszach i jednocześnie w całych Sudetach. Śnieżka to najwyższy szczyt Czech, województwa dolnośląskiego i całego Śląska. Góra leży na granicy polsko-czeskiej.

Królewna Śnieżka to ludowa baśń niemiecka. Po raz pierwszy spisana i opublikowana została przez braci Jacoba i Wilhelma Grimmów. Zbiór opracowany przez braci Grimm został wpisany do rejestru „Pamięci świata” UNESCO.

Znana marka korzysta farb i lakierów pośrednio korzysta z popularności wykreowanej przez szerokie skojarzenia. Słowo generyczna ma jednak ograniczenia, istnieją inne marki o tej samej nazwie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO