Silna marka, która wiele potrafi przetrwać

Nazwa Texaco jest amalgamem z wyrażenia „Texas Company” – Texa+Co. Texas Company to amerykański koncern paliwowy. Firma została utworzona w roku 1901 w Beaumont w Teksasie. Początkowa nazwa firmy brzmiała The Texas Fuel Company. Tak powstała silna marka założona przez nowojorczyka – Arnolda Schlaeta.

Silna marka Texaco

Firma w czasie swojego istnienia ulegała wielokrotnie zmianom. Texaco na początku swojej działalności było jedyną firma sprzedająca pod swoją marką na terenie 50 stanów USA. Bardzo znana i silna marka zawsze pozostawała przy firmie, nawet po bankructwie ogłoszonym w 1987 roku. W roku 2001 doszło do fuzji Texaco z innym koncernem z branży – Chevronem. Wtedy powstała firma ChevronTexaco. Silna marka charakteryzuje się wysoką świadomością oraz lojalnością klientów.

Silna marka Texaco - historia nazwy

Silna marka Texaco – historia nazwy

Amalgam jako silna marka

Nazwa texaco powstała jako skrótowiec z nazwy Texas Company” – Texa+Co

Amalgam to ogólna nazwa stopów metali, w których jednym z podstawowych składników jest rtęć. W nazewnictwie amalgam oznacza zespolenie części kilku słów w jedno nowe. Innym przykładem amalgamu jest Nabisco (National Biscuit Company). Amalgamami są także akronimy sylabowe, na przykład Pafawag.

Dodaj komentarz

WordPress SEO