Rozszerzanie marki ROMET. Nazwy numeryczne.

Firma Arkus & Romet Group, znana z produkcji jednośladów i quadów, zaprezentowała wersję produkcyjną samochodu elektrycznego. Nowa nazwa produktu to Romet 4E.

Rozszyfrowana nazwa produktu.

Nazwa produktu 4E pochodzi od czterech słów: Electric, Economic, Ecologic, Easy. Electric. Nazwa produktu jest przykładem nazw numerycznych.

Ciekawa nazwa numeryczna produktu

Ciekawa nazwa numeryczna produktu

Nazwa produktu: cecha Economic: Jak zapewnia producent, koszt przejechania 100 km ma wynosić mniej niż 10 złotych. Zasięg samochodu oszacowany został na 120 km. Nowy Polski samochód ma kosztować 6-7 tysięcy euro.

Nazwa produktu: cecha Ecologic: E4 to dwuosobowy mikrosamochód z silnikiem elektrycznym. Auto ma niecałe 3 metry długości i waży bez akumulatorów 350 kg. Do produkcji tak małego auta nie użyto wielu materiałów. Silnik elektryczny nie zanieczyszcza bezpośrednio środowiska. Romet 4E wpasowuje się w aktualny ekologiczny trend w światowej motoryzacji.

Nazwa produktu: cecha Easy: Auto ma stanowić w ofercie producenta alternatywę dla pojazdów jednośladowych. Romet 4E może osiągnąć prędkość maksymalną 45 km/h. Niska masa oraz ograniczona moc sprawia, że za kierownicą samochodu marki Romet będą mogły zasiąść osoby posiadające prawo jazdy kategorii B1. Takie prawo jazdy możliwe jest do uzyskania po ukończeniu 16. roku życia. Pojazd będą mogli również prowadzić posiadacze motorowerowego prawa jazdy kategorii AM – nad takim projektem pracuje obecnie rząd. Jeżeli przepisy wejdą w życie, dokument mogą uzyskać osoby, które ukończyły 14. rok życia. Co więcej, w wielu krajach lekkie czterokołowce, dorośli mogą prowadzić bez jakichkolwiek specjalnych uprawnień.

Akronim jako nazwa produktu lub firmy

Bez wytłumaczenia nowa nazwa produktu jest abstraktem. To akronim. Podobną konwencje nazewniczą zastosowała firma 3M. Ta nazwa jest akronimem od nazwy Minnesota Mining Manufacture. Na rynku istnieje także firma telekomunikacyjna O2, z tym że jej nazwa pochodzi od oznaczenia cząstki tlenu. U2 to nazwa znanego zespołu muzycznego – nazwę można odczyta jako YouToo, czyli „ty też”. Q8 – które jest nazwą firmy petrochemicznej z Kuwejtu – QEight. Innym przykładem nazwy produktu z cyfrą jest gazowany napój cytrynowo-limonkowy 7UP. Znana w Stanach Zjednoczonych sieć sklepów nosi nazwę 7-eleven, co oznaczało godziny otwarcia sklepu. Inna nazwa produktu z cyfrą jest PS2 czyli Play Station 2. K2 to marka desek snowboardowych, 20th CenturyFox to znana wytwórnia filmowa. WD-40 to nazwa produktu – środka wypierającego wodę. Nazwa produktu WD oznacza Water Displacement. V w nazwie produktu V8 pochodzi od Vegetable Juice.

Czy nowa nazwa produktu się przyjmie? Czy numeryczna nazwa marki wspomoże sprzedaż produktu? Badania marketingowe wskazują, że konsumenci lubią nazwy numeryczne. W wypadku tak poważnego wydatku i braku doświadczeń z takimi produktami, może się okazać, że ciekawa nazwa produktu to za mało.

Dodaj komentarz

WordPress SEO