Rolnik – nazwisko w nazwie firmy

Rolnik to marka działająca na rynku produktów spożywczych. Nazwa może sugerować, że produkcja rolna jest podstawą działalności. Nazwa jednak pochodzi od nazwiska jednego z założycieli firmy. Właścicielami spółki są Józef Rolnik i Krzysztof Gołębniak. Nazwisko w nazwie firmy było podstawą budowania marki.

Nazwisko w nazwie firmy

Firma powołana została w roku 1991. Przez następne lata firma rosła poprzez przejęcia kolejnych przetwórni: w 1995 w Dańcu, w 1998 w Bujakowie, w 2006 – w Orzeszu, w 2008 – przetwórni Foldes na Węgrzech.

Rolnik - nazwisko w nazwie firmy

Rolnik – nazwisko w nazwie firmy

Produkty marki Rolnik są do kupienia w większości sklepów na terenie całego kraju. Firma od początku istnienia eksportuje swe wyroby. Największymi zagranicznymi rynkami zbytu polskiej marki są: Anglia, Irlandia, Czechy, Słowacja, Niemcy, Węgry i Bułgaria.

Nazwisko w nazwie firmy dobrze sprawdza się na rynku polskim. Na rynkach międzynarodowych występuje jako nazwa abstrakcyjna. Założyciele firmy prawdopodobnie nie brali pod uwagę intensywnego eksportu. Mieli jednak wiele szczęścia, jako że nazwa jest dość łatwa do zapisania i wymówienia w większości języków. Nie posiada polskich znaków diakrytycznych. Jest dwusylabowa i jedynie sześcioliterowa. Nazwisko w nazwie firmy to jedna z najpopularniejszych konwencji nazewniczych.

Dodaj komentarz

WordPress SEO