Rodzina produktów QBIX

QBIX to marka stosowana w technologiach mocowania wykładzin podłogowych.
Nazwa tego produktu to neologizm. Firma planując wprowadzenie tego produktu na rynek startowała na dobrą sprawę od zera. Potrzebne były więc elementy wizerunkowe wspierające nowa markę. „Q” to quality, czyli jakości. „X” jako element prezentujący nowoczesność. Cztery litery tworzą bardzo krótką nazwę. Nawiązanie do kubika wynikało z zastosowania w pomieszczeniach, które z reguły jako pokje i sale mają kształt kubika.

Grunt QBIX to uniwersalny, dyspersyjny środek gruntujący. QBIX ma specjalistyczne zastosowanie na różnego typu podłożach. Można go stosować do gruntowania jastrychów, tynku cementowego i cementowo-wapiennego, betonu, płyt gipsowo-kartonowych. Cechami produktu są płynna konsystencja i krótki czas schnięcia. QBIX nie zawiera rozpuszczalników.

QBIX stosowany jest także jako nazwa dla kleju dyspersyjnego. To produkt bez zawartości rozpuszczalników, przeznaczony do klejenia wykładzin z PCW oraz podłogowych wykładzin tekstylnych.

Trzecim z rodziny produktów QBIX jest cementowa masa wygładzająca o drobnym ziarnie. Jest to uniwersalna masa naprawcza o krótkim czasie schnięcia.

ANAGRAM współpracował przy tworzeniu Brand Identity tego produktu, czyli przy projekcie etykiet i znaku towarowego.

Dodaj komentarz

WordPress SEO