Popularna marka alkoholu – Becherovka

Becherovka to popularna marka alkoholu i nazwa tradycyjnego czeskiego likieru zawierającego mieszankę około 21 ziół, korzeni, alkoholu, krystalicznie czystej wody. Leżakuje w białych, dębowych beczkach przez ok. 2-3 miesiące.

Marka alkoholu – historia

Becherovka produkowana jest od 1807 roku. Produkcje Becherovki rozpoczął doktor Frobrig wspólnie z Josephem Becherem w Karlowych Varach. Sporządzili recepturę mieszanki ziół, olejków aromatycznych i alkoholu. Tak jak każda popularna marka alkoholu, na początku Becherovka sprzedawana była jako lekarstwo na dolegliwości trawienne.

Marka alkoholu wzięła swoją nazwę od nazwiska

Marka alkoholu i jej światowa ekspansja

Spadkobiercy Bechera udoskonalili metody produkcji i sprzedaży Becherovki, przez co stała się produktem znanym nie tylko w Czechach, ale na całym świecie.

Becherovka - popularna marka alkoholu

Becherovka – popularna marka alkoholu

Marka alkoholu ma swoje tajemnice. Receptura Becherovki jest chroniona tajemnica i znana jest tylko dwóm pracownikom, którzy w zamkniętym pomieszczeniu przygotowują mieszankę ziół i przypraw. Becherovke najczęściej pije się czystą, ale jest również bardzo dobrą bazą drinków i koktajli. Najbardziej znanym jest drink BeTon, czyli Becherowka z tonikiem. Marka alkoholu często staje się marką drinków z niej wytwarzanych.

Dodaj komentarz

WordPress SEO