Polska marka Atlas

GRUPA ATLAS to polski koncern i polska marka. W skład koncernu wchodzi 16 fabryk przetwarzających surowce z własnych kopalń gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego. Grupa ATLAS jest największym w Polsce producentem chemii budowlanej, w tym klejów do glazury, zapraw budowlanych, systemów ociepleń ścian zewnętrznych budynków, gładzi szpachlowych itp.

Polska marka Atlas – historia

Początkowo polska marka ATLAS była małym zakładem usługowym, zajmującym się remontem domów i wykańczaniem wnętrz w Polsce i w Niemczech. Z czasem postanowili, w oparciu o wiedzę o produktach niemieckich przewyższających jakością wyroby w Polsce, stworzyć własny klej do glazury. Wykorzystanie niszy rynkowej i umiejętny marketing przedsiębiorstwo wypracowało rozpoznawalną markę branży budowlanej ( bocian w gnieździe) w Polsce i za granicą.

Polska marka Atlas

Polska marka Atlas

Założyciele GRUPY ATLAS wyznaczyli sobie misję: ATLAS ułatwia i przyspiesza budowanie. Polska marka uzyskała ambitną misje i wizję. Celem strategicznym firmy jest odpowiedzialność za produkcje dobrego produktu. Ze względu na to, że produktów jest wiele, to muszą one wyróżniać się na rynku.

Budowanie marki ATLAS rozpoczęło się od momentu przełomowego dla firmy, mianowicie od otrzymania znaku promocyjnego „ Teraz Polska”. Budując silna markę postawiono na szacunek tradycji i wartości narodowych. Polska marka nawiązywała do polskiej tradycji.

GRUPA ATLAS, dzięki pomysłom marketingowym, kolejno prowadzi szkolenia doradztwa fachowego w dziedzinie oferowanych produktów oraz uruchamia laboratorium naukowo-badawcze, dzięki którym możliwe jest wprowadzanie nowości technologicznych.  Polska marka dba nie tylko o produkty ale i rozwój całej organizacji.

Polska marka jako eponim

Polska marka Atlas jako nazwa jest personifikacją. Personifikacja pochodzi od łacińskiego persona – osoba i facere – robić. personifikacja to inaczej uosobienie. W nazewnictwie to figura retoryczna polegające na metaforycznym przedstawianiu idei przedsiębiorstwa lub marki jako osoby. Nazwa jest także eponimem, nazwą stworzoną od osoby, postaci historycznej – w tym wypadku mitologicznej.

Atlas to w mitologii greckiej tytan. Skazany przez Zeusa na dźwiganie sklepienia niebieskiego na barkach. Symbolizował siłę i wytrzymałość – tak jak chce być postrzegana polska marka Atlas.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO