Play odzyskuje domenę play.pl

Operator telefonii mobilnej Play nabył domenę „play.pl”. Firma wcześniej używała opisowej domeny „playmobile.pl”. Czy firma świadomie wybrała kiedyś nazwę „play” bez praw do tożsamej z nazwą marketingową domeny? Obecnie, po kilku latach działania na rynku, za prawa do używania domeny firma zapłaciła prawdopodobnie kilka milionów złotych. To jedna z największych transakcji na rynku polskim.

Od 2002 roku pod tą domeną działał sklep z grami komputerowymi. Domena dla takiej firmy wręcz idealna. Operator komórkowy domenę „play.pl” chciał przejąć jeszcze przed wejściem na polski rynek w 2007 roku. Nie uzgodniono jednak sumy. Teraz kwotę odstępnego uzgodniono. Najwyraźniej jednak mimo wysokiej ceny, zarząd P4 uznał, że domena to sprawa strategiczna dla marketingu firmy.

Przy olbrzymich budżetach na reklamę jakie co roku wydają operatorzy sieci mobilnych, kilka milionów złotych to kwota niewielka. Z perspektywy handlu domenami to kwota bardzo wysoka.

Rodzi się jednak pytanie, po co „Play” inwestuje w domenę, skoro „playmobile.pl”, odwiedza miesięcznie dwa miliony użytkowników? Być może firma chce rozszerzyć zakres swojej oferty o gry na urządzenia mobilne. Z perspektywy biznesowej byłby to doskonały ruch. Firma mogła by rozszerzyć swoje portfolio ofertowe a równocześnie wzmocnić pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym rynku telefonii komórkowej.

Dodaj komentarz

WordPress SEO