Palindrom a naming

Palindrom to słowo lub zdanie, które czytane normalnie i od końca dają taki sam efekt. Palindromy mogą być wykorzystywane jako koncept tworzenia nazw. ANAGRAM Naming opracował kilka palindromów. Jednym z nich jest nazwa DEEMEED zaprojektowana dla firmy produkującej torby do motocykli Harley Dawidson. Co ważne, firma DEEMEED posiada do tej nazwy prawa do domeny interentowej deemeed.com.

Palindrom to dziedzina twórczości. Działa wielu zapaleńców projektujących ciekawe, czasami przewrotne zdania. Palindrom bawi, śmieszy i zapełnia czas tym, którzy traktują go jako doskonałą rozrywkę.

Palindrom, jako całe zdania:

Kobyła ma mały bok.
Zakopane i cel wieczoru urocze i w lecie na pokaz. (Julian Tuwim)
I za kufrem smerf u Kazi.
Róg, zima do larga, zima mi zagra lodami z gór.
A na Dwór to łamagi i gama łotrów dana.
Może jutro ta dama da tortu jeżom?
Ewo, żeby tu były buty beżowe
Ja tu tonę, no tutaj
Co mi Nowy Roku dasz? – Z sadu kory woni moc.

Palindrom jest także zabawą, w która mogą grać i dzieci. Oto palindromy dla dzieci, albo może stworzone przez dzieci:

Co ma tata – moc
Co mi dała mama – ład i moc
Co mi dał duch – cud, ład i moc
A to kanapa pana kota

Palindrom i jego historia

Kreacja nazw korzysta z różnych metod i sposobów. Palindrom jest formą bardzo atrakcyjną i łatwa do wylansowania. Określenie palindrom pochodzi od greckiego „palindromeo” – biec z powrotem. palindrom to wyrażenie brzmiące tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Współczesny palindrom to zabawa. Palindromy pełnią funkcję gry słownej. Obecnie palindrom bawi kontrastem dokładności symetrii i chaosem bezsensownych zwrotów.

Istnieją znaleziska, które sugerują, że palindrom miał przypisane w wielu kulturach znaczenie magiczne. Historia palindromu sięga starożytności. istnieją hipotezy, że palindrom powstał jako zabawa słowna. Są tacy, którzy uznają palindrom za rodzaju szyfru. Inni traktowali palindrom jako formę zaklęcia.

Dodaj komentarz

WordPress SEO