Opery mydlane a historia P&G

Procter & Gamble Co. grupa kapitałowa mająca swoją siedzibę w USA w Cincinnati. Wytwarza i oferuje dobra konsumpcyjne. Główne produkty firmy to kosmetyki i środki higieny osobistej. P&G jest jednym z największych przedsiębiorstw świata.

Historia nazwy P&G

Nazwa firmy powstała od połączenia nazwisk założycieli. W roku 1837 William Procter – producent świec oraz James Gamble -wytwórca mydła, założyli małą firmę produkcyjną w Cincinnati. Jak można się domyślać, pierwszymi produktami P&G były świece woskowe i mydło.

P&G historia marki a opery mydlane

P&G historia marki a opery mydlane

Syn Jamesa Gamble, James Norris Gamble, z wykształcenia i zawodu był chemikiem. W roku 1879 opracował i wprowadził technologię pierwszego rodzimego białego mydła. Mydło otrzymało nazwę Ivory (z angielskiego kość słoniowa). Nazwa pochodzi od koloru produktu. W roku 1887 firma P&G ustanowiła pionierski program przyznawania pracownikom swoich akcji, co wzmocniło lojalność i zaangażowanie załogi. W roku 1933 P&G reklamuje swoje mydło, podczas nadawania popularnego serialu radiowego. Od tego wzięło się potoczne określenie – opery mydlane dla wieloodcinkowych seriali.

Dodaj komentarz

WordPress SEO