Niemiecka marka musztard

Develey to znana marka musztard i delikatesowych sosów zimnych. Ta niemiecka firma powstała w 1845 roku. Jest to jedyny w Europie dostawca sosów zimnych do sieci McDonald’s.

Historyczna marka musztard

Pierwotnie firma związana byłą z produkcją bawarskiej musztardy delikatesowej. Firma została założona w 1845 roku w samym sercu Monachium. Założycielowi, Johann’owi Develey, przypisuje się wynalezienie słodkiej musztardy, która jest kojarzona z kuchnią bawarską, zwłaszcza jako dodatek do słynnych kiełbasek Weisswurst i Weißbier. Jakość produktów Develey pomogła marce stać oficjalnym dostawcą na dwór Króla Bawarii. W konsekwencji, w następnym stuleciu marka musztard rozszerzyła się i została jednym z liderów niemieckiego rynku przypraw. W 1992 roku spółka przejęła firmę produkującą musztardy w Budziszynie koło Drezna w Saksonii. To miasto szczyci się 1000 letnią historią produkcji musztardy powszechnie znanej jako Bautzener. Marka musztard powiększa w ten sposób swoje portfolio.

Niemiecka marka musztard Develey

Niemiecka marka musztard Develey

Marka musztard w Polsce

Produkty Develey zostały wprowadzone na polski rynek w 1995 roku. Firma sprzedaje na polskim rynku także majonezy i różnego rodzaju dressingi. Na polskim rynku znany jest szeroki wachlarz musztard, o specjalnie dobranym, wysokiej jakości przypraw; sosy zimne (kanapkowe i do mięs) – w butelkach i opakowaniach top-down; dressingi do sałatek (w butelkach i saszetkach). Develey to nie tylko marka musztard, to także dodatki do potraw: ketchupy, oliwy, ogórki konserwowe i octy.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO