Netscape Navigator – historia marki

Netscape Navigator. Był moment gdy ta przeglądarka miała 90 % udziałów rynkowych. Marka ta powstała w roku 1994 i bazowała na Mosaic. Navigator jest także międzynarodowym dość dobrze zrozumiałym słowem. Netscape Navigator to pierwsza komercyjna przeglądarka na rynku. To kolejne zastosowanie nazwy w powiązaniu z ideą produktu.

Czy jeszcze pamiętamy Netscape Navigator?

Przeglądarki internetowej używamy codziennie. Był moment gdy Netscape Navigator jako przeglądarka miał 90 % udziałów rynkowych. Przeglądarka internetowa jest obecnie najistotniejszym po systemie operacyjnym programem komputerowym. To bardzo uznane marki. Co więcej widocznym i znanym przez użytkownika. Rynek przeglądarek jest bardzo konkurencyjny. W mediach krążą różne historie na temat pochodzenia tych nazw. Nazwy mają niebagatelne znaczenie dla marketingu i komunikacji między klientami. Ilość stosowanych przeglądarek liczona jest w miliardach. o jeden z najbardziej powszechnych produktów na świecie. Trwająca na rynku wojna powoduje, że oprogramowanie do przeglądania zawartości internetu cały czas ewoluuje w stronę większej ergonomii. Przeglądarki są coraz bardziej użyteczne i wygodne. Niezbedne jest jednak silne wsparcie kapitałowe oraz potężny aparat marketingowy. Netscape Navigator tego nie miał.

Według serwisu StatCounter najpopularniejsze przeglądarki na świecie (dane z grudnia ) to: Internet Explorer – 38%, Google Chrome – 27%, Mozilla Firefox – 26%, Safari – 6%, Opera – 2%. Netscape Navigator nie ma na tej liście.

Dodaj komentarz

WordPress SEO