Nazwa znanej marki Skype

Skype – unikalna nazwa znanej marki. Oryginalny koncept nosił nazwę Sky-Peer-to-Peer, który skrócono do do formy Skyper, a następnie Skype.

Unikalna nazwa znanej marki komunikatora interentowego

Skype jest komunikatorem internetowym. Obecnie właścicielem marki jest Microsoft. Który w ten sposób rozszerza swoje portfolio ofertowe.

Idea działania opiera się na technologii peer-to-peer, co zostało zapisane w pierwotnej nazwie. Nazwa znanej marki jest pochodną opisu funkcji jaką oprogramowanie pełni. Skype umożliwia prowadzenie rozmów głosowych. Skype pozwala także na realizację wideorozmów poprzez kamerę internetową. Funkcjonalność komunikatora jest jeszcze szersza. Oprócz powyższego, Skype pozwala na wykorzystanie funkcji bezpośredniej wymiany informacji tekstowych. Usługi tego typu są darmowe.

Nazwa znanej marki i jej pochodzenie

Komercjalizacja komunikatora polega na możliwości płatnych rozmów z posiadaczami telefonów stacjonarnych lub komórkowych. Do tego celu stosowana jest technologia VoIP (Voice over IP). Skype został stworzony przez zespół szwedzkich i estońskich programistów. Niklas Zennström i Janus Friis ze Szwecji pracowali wraz z grupę programistów z Tallinna w Estonii. Skype jest programem działającym na wielu platformach systemowych.

Nazwa znanej marki SKYPE

Nazwa znanej marki SKYPE

Skype to unikalna nazwa znanej marki. To nazwa arbitralna. Nazwy arbitralne zwane są też często nazwami konwencjonalnymi. Są to nazwy, które w niczym nie przypominają tego, co oznaczają. Aby wiedzieć co nazwa arbitralna oznacza trzeba znać konwencję, to znaczy sposób w jaki przypisuje się im znaczenie. Unikalna nazwa z reguły kryje w sobie wieloznaczności lub zaskakujący kontekst. Dzięki temu nazwa znanej marki nabiera dodatkowej wartości w czasie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO