Nazwa Smart. Ciekawe nazewnictwo aut.

Nazwa Smart odnosi się do nazwy MCC Smart – Micro Compact Car Swatch Mercedes Art.

Nazwa Smart jako marka firmy

Pomysłodawcą stworzenia mikro kompaktowego auta był Nicolas Hayek, założyciel firmy Swatch. Do współpracy namówił firmę Daimler AG. Powołano spółkę Mercedes-Swatch a projekt samochodu wzorowano na pomysłach Johanna Tomforde z 1972 roku. W wyniku rozbieżności konceptów rozwoju produktu drogi kontrahentów rozeszły się. W 1994 roku Daimler-Benz powołał spółkę Smart GmbH, która obecnie współpracuje z firmami Brabus oraz Mitsubishi.

Nazwa Smart. Nazewnictwo samochodów.

Nazwa Smart. Nazewnictwo samochodów.

Nazwa Smart jako akronim

Nazwa Smart to akronim słów: Swatch Mercedes Art. Obecnie nazwa Smart wykorzystywana jest jako marka samochodów produkowanych przez firmę Smart GmbH.

Nazwa Smart to akronim słów: Swatch Mercedes Art.

Słowo smart pochodzi z języka angielskiego i oznacza: inteligentny, sprytny, bystry a także elegancki. W języku amerykański smart to określenie używane w nazwach i akronimach na podkreślenie wymienionych wcześniej cech opisywanego obiektu. Nazwa Smart jest dość popularna w nazewnictwie. Oto kilka przykładów zastosowań:

SMART-1 – akronim od Small Missions for Advanced Research in Technology, Nazwa SMART odnosi się do sondy Europejskiej Agencji Kosmicznej

S.M.A.R.T. Termin z informatyki – akronim Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology.

Nazwa Smart została także przyjęta przez ilustrowany magazyn prezentujący nowości rynkowe.

Nazwa Smart Wings to marka czeskich tanich linii lotniczych

Nazwa Smart a firma Swatch

Ciekawe nazwy

Nazwa samochodu

Dodaj komentarz

WordPress SEO