Nazwa produktu – Cointreau

Nazwa produktu Cointreau odnosi się do bezbarwnego likieru, o 40% zawartości alkoholu. Zalicza się do likierów pomarańczowych typu Triple Sec. Charakteryzuje się łagodnym smakiem słodko-gorzkich  skórek pomarańczowych.

Tradycja a nazwa produktu

Historia marki sięga 1849 roku. Francuski cukiernik Adolphe Cointreau i jego brat Edouard-Jean wybudowali destylarnię w Angers we Francji. Destylarnia miała produkować alkohol z lokalnych owoców.

W 1875 roku syn Edouarda-Jeana stworzył likier Cointreau. Nazwa produktu nawiązuje bezpośrednio do nazwiska właścicieli destylarni. Proces produkcji likieru Cointreau jest ściśle przestrzeganą tajemnicą rodzinną. Destylarnia jest udostępniana turystom do zwiedzania, ale obowiązuje zakaz fotografowania w wielu miejscach.

Cointreau - nazwa produktu

Cointreau – nazwa produktu

Cointreau to likier, który można podawać jako aperitif, digestif, a także jako składnik drinków, na przykład Cosmopolitan lub Margarita. Nazwa produktu jest ściśle powiązana z nazwami napojów. Najlepiej Cointreau smakuje ze świeżo wyciskanymi sokami z cytrusów.

Nazwa produktu a wymowa

Wiele marek powstałych od nazwiska założyciela firmy, nie bierze pod uwagę relacji między wymową a zapisem nazwy w innych językach. Co więcej, wiele nazw w różnych językach jest różnie wymawiane. Potrzeba wiele zachodu i nakładów, aby nazwa produktu była powszechnie znana.

Dodaj komentarz

WordPress SEO