Nazwa piwa Warka

Nazwa piwa i browaru wywodzi się zarówno od miasta, w którym powstało jak i od określenia piwowarskiej miary. Warka oznacza porcję piwa uzyskanego z jednego warzenia.

Nazwa piwa i historia marki

Tradycje piwowarskie w Warce sięgają XV wieku. Już wtedy na terenie dzisiejszego miasta Warka warzono piwo na bazie jęczmienia. Sukcesem browaru był kontrakt na dostawy piwa dla zamku królewskiego. W roku 1478 miasto otrzymało od Księcia Mazowieckiego prawo wyłączności dostaw na dwór. Piwo mogło być także sprzedawane w piwnicy
warszawskiego ratusza. Warka była znaczącym ośrodkiem browarnictwa. Na terenie miasta piwowarstwem zajmowało się aż 30 piwowarów. Istnieją teorie, według których nazwa miasta pochodzi od procesu warzenia piwa. Obecnie nazwa miasta to nazwa piwa.

Nazwa piwa Warka

Nazwa piwa Warka

Historia obecnego zakładu rozpoczęła się w 1968 roku. Wtedy rozpoczęto inwestycję w budowę nowoczesnego browaru. Pierwsza warka piwa na sprzedaż została wyprodukowana w roku 1975. Początkowo browar w Warce wchodził w skład Zakładów Piwowarskich w
Warszawie. Szybko utworzono samodzielne zakłady Piwowarskie w Warce. Nazwa piwa pojawiała się na polskim rynku.

Nazwa piwa a rozwój firmy

Prywatyzacja zakładu w 1994 r. pozwoliła na znaczące inwestycje oraz na podniesienie jakości piwa wareckiego. Inwestycje zwiększyły także możliwości produkcyjne Browaru Warka.

Podstawą strategii rynkowej przedsiębiorstwa były marki Warka i Strong. Nazwa piwa nawiązywała do nazwy browaru. Sukces rynkowy doprowadził do przejęcia spółki przez Grupę Żywiec. „Warka Strong… i nie ma mocnych” to popularny slogan marki.

Warka jest drugim, co do wielkości browarem w Grupie Żywiec. W Browarze wareckim pracuje ponad 300 osób, które produkują między innymi piwa: Warka, Strong, Tatra i Królewskie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO