Nazwa Milka – historia nazwy

Milka to powstała w 1901 roku marka wyrobów czekoladowych. Została zarejestrowana jako słowny znak towarowy przez dziedziców szwajcarskiego cukiernika Philippe Sucharda. Marka Milka należy do portfolio firmy Mondelez i obecnie jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek wyrobów czekoladowych.

Nazwa Milka jako neologizm

Nazwa to kontaminacja słów niemieckich słów Milch i Kakao (mleko i kakao). Nazwa jest więc neologizmem. Taka forma nazwy daje największe pole do budowania monopolu patentowego wynikającego z ochrony słownych znaków towarowych.

Nazwa milka - marka wyrobów czekoladowych

Nazwa milka – marka wyrobów czekoladowych

Poza nazwą, charakterystycznymi dla Milki elementami są logo przedstawiające krowę rasy simentalskiej na tle Alp oraz jasno fioletowa kolorystyka opakowań produktów i oznakowań firmowych. Slogan firmy brzmi – Śmiało, bądźmy delikatni.

Czekolada to nie jedyny produkt firmy. Portfolio ofertowe marki jest bardzo szerokie i znajduje się w nim wiele ciekawych nazw marek i submarek. Między innymi konkurujące z Ptasim Mleczkiem firmy E. Wedel – Alpejskie Mleczko. Inne produkty to Milka Pieguski, Milka Lila Stars, Milka Singles, Milka Milkinis.

Dodaj komentarz

WordPress SEO