Nazwa marki Audi

Audi to niemiecka marka samochodów osobowych, należąca do koncernu Volkswagen. Auta z tą marką oferowane są przez spółkę Audi AG z siedzibą w Ingolstadt. Samochody produkowane są w Niemczech w Ingolstadt, Neckarsulm, węgierskim Győr i Sao José dos Pinhais w Brazyli.

Historia przedsiębiorstwa Audi sięga 1899 roku. W tym roku August Horch założył w Kolonii firmę Horch, nazwaną tak od jego nazwiska. W roku 1904 przeniósł zakład do Zwickau. Kolejne lata doprowadziły do kłopotów finansowych firmy. W konsekwencji tego oraz problemów w zarządzie August Horch odszedł w 1909 ze spółki i założył zupełnie nowe przedsiębiorstwo. Aby być w zgodzie z prawem, w nowym przedsięwzięciu nie mógł już użyć swojego nazwiska. Nazwał je Audi. Nazwa ta powstała poprzez przetłumaczenie nazwiska właściciela na łaciną. „Horch” to tryb rozkazujący od „horchen”, czyli „nasłuchiwać”. „Słuchaj” w tłumaczeniu na łacinę daje „audi”.

Ważnym etapem w historii firmy było w roku 1932 połączenie Audi z zakładami Horch, Wanderer i DKW. Powstała wtedy spółka Auto Union. Wtedy także zaprojektowano logo marki Audi składające się z czterech przeplatających się pierścieni. Każdy z pierścieni symbolizuje jednego z czterech udziałowców spółki.

 

WordPress SEO