Nazwa Jogobella znaczy smaczny jogurt owocowy

Zott Polska posiada w swoim portfolio produktów markę Jogobella. To marka naturalnych jogurtów owocowych o nowoczesnym charakter. Marka Jogobella jest amalgamem słów jogurt i bella (włoski – miła).

Nazwa Jogobella i pozycyjonowanie marki

Jogo z nazwy Jogobella może odnosić się także do owocowego wsadu w jogurcie. Jagody to owoce o mięsistej, niepękającej owocni wypełniającej całe wnętrze owocu. Przykładem roślin wykształcających jagody są: pomidor, cytryna, pomarańcza, banan, porzeczka, agrest, winorośl, borówka brusznica, borówka czarna nawet ogórek, arbuz czy dynia. Nie wszystkie z nich znajdziemy w jogurtach Jogobella, ale wszystko przed innowacyjnymi producentami.

Nazwa Jogobella znaczy smaczny owocowy jogurt.

Nazwa Jogobella znaczy smaczny owocowy jogurt.

Amalgamy to nazwy powstałe przez sklejenie, zespolenie dwóch lub więcej wyrazów. w jeden. Cecha tej konwencji nazewniczej, jest nadanie słowu podwójnego skojarzenia wynikającego ze znaczeń słów je tworzących. Czyli – marka Jogobella to „jogurt miłym owocowym smaku”, lub inaczej „smaczny jogurt owocowy”.

Jogobella a konwencja nazewnictwa spożywczego

Słowo „bella” pojawia się często w polskim nazewnictwie produktów spożywczych. W portfolio firmy Zott znajduje się marka Zotarella a firma lubelska firma produkująca makarony nosi nazwę Lubella.

Dodaj komentarz

WordPress SEO