Nazwa i marka INTEL

Nazwa Intel jest wszystkim powszechnie znana. Intel to największy na świecie producent układów scalonych. Firma jest twórcą mikroprocesorów z rodziny określanej jako x86, które znajdują się w większości komputerów osobistych.

Firma powstała w lipcu 1968 roku. Założyli ją Gordon E. Moore oraz Robert Noyce. Kolejną ważną dla historii firmy osobą jest Andrew Grove, który przez wiele lat pełnił funkcje prezesa firmy.

Nazwa INTEL jest akronimem od pierwszych liter słów Integrated Electronics.

Firma ma swoją główną siedzibę Santa Clara w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych . Nazwa INTEL początkowo była znana był wśród inżynierów i technologów związanych z projektowaniem mikroprocesorów. Popularność marki i nazwy producenta wzrosła znacząco po przeprowadzonej w latach 90-tych kampanii „Intel Inside”. Firma prowadzi bardzo logiczną i konsekwentną politykę nazewnictwa swoich produktów. Pierwszą z popularnych marek procesorów stała się nazwa Pentium. Pomimo faktu, że procesory są jednym z wielu elementów składowych komputera, INTEL dba o to, aby użytkownicy komputerów znali producenta i submarkę oznaczająca sam procesor.

Nazwa produktu jest dla firmy niezwykle istotna. Wśród najbardziej znanych marek i nazw produktów Intel można wymienić:

Pentium
Celeron
Pentium
Xeon
Itanium
Core Solo
Core Duo
Centrino

Nazwa buduje świadomość mariki. Nazwa wpływa także na wartość marki. W rankingu Interbrand Best Global Brands zajmował 7 miejsce a marka INTEL wyceniana była na 32 mld dolarów. Nazwa INTEL należy do najbardziej znanych marek na świecie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO