Nazwa i marka Heineken

Marka Heineken – holenderska firma piwowarska, została założona w roku 1863 w Amsterdamie. Obecnie jest właścicielem ponad 130 browarów w około 70 państwach na całym świecie. Warzy i sprzedaje ponad 170 regionalnych, lokalnych, okazjonalnych i specjalistycznych piw, między innymi Żywiec. Marka Heineken zajmuje 4. miejsce na liście największych firm produkujących piwo na świecie.

 Jak powstała marka Heineken?

Marka heineken

Marka heineken

Logo Heinekena kryje ciekawostkę. Trzy litery e znajdujące się w logotypie piwa zostały lekko skrzywione. Projektantom zależało, aby wyglądały, jakby się śmiały. Oryginalne logo uważano za zbyt poważne dla piwa.

Marka Heineken powstała, gdy 22-letni Gerard Adriaan Heineken kupił browar De Hooiberg w Amsterdamie. De Hooiberg po holendersku znaczy „stóg siana”. Po dziesięciu latach, w r. 1873 nazwę browaru zmieniono na Heineken’s Bierbrouwerij Maatschappij. Rok później, w roku 1874 firma otworzyła drugi browar w Rotterdamie. Heineken, jako znak towarowy, zarejestrowano w 1884 roku. Obecnie marka Heineken jest na 93 miejscy w rankingu najlepszych marek na świecie. Jej wartość wycenia się na 3,5 mld $.

Marka Piwa

Choroba czy znana marka piwa?

Parowy Vettel – czy to dobra nazwa?

WordPress SEO