Nazwa firmy i historia marki BMW

BMW jest– niemieckie przedsiębiorstwo produkujące samochody osobowe, motocykle i skutery pod marką BMW. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Monachium, stolicy Bawarii. Historia marki BMW ma wpływ na rozwój motoryzacji w całej Europie – BMW  jest także właścicielem brytyjskich marek samochodów MINI i Rolls-Royce.

Historia marki BMW

BMW jako swoich założycieli podaje dwie osoby: Gustava Otto i Karla Rappa, którzy niezależnie od siebie rozpoczęli działalność gospodarczą w dziedzinie lotnictwa. Gustaw Otto założył szkółkę lotniczą wraz z fabryką, która w 1911 roku przyjęła nową nazwę  Gustav Otto Flugmaschinenfabrik (Fabryka Maszyn Latających Gustav Otto). Historia marki BMW podaje, że fabryka mieściła się przy ulicy Lerchenauer Str. 76, na wschód od poligonu wojskowego Oberwiesenfeld w dzielnicy Monachium Milbertshofen. W tym miejscu mieści się dzisiaj centrala koncernu. 27 października 1913 Karl Rapp i Julius Auspitzer założyli Rapp Motorenwerke GmbH (Zakłady Silnikowe Rapp sp.) mieszczącą się w kilku drewnianych budynkach.

Historia marki BMW

Historia marki BMW

Etymologia nazwy firmy i historia marki BMW. W 1917 roku Karll Rapp odszedł z firmy. Użyczał on dotychczas swojego nazwiska w nazwie firmie. Gdy ją opuszczał, firmie naturalnie potrzebna była nowa nazwa. 21 lipca 1917 nastąpiła zmiana nazwy firmy z Rapp Motorenwerke GmbH na Bayerische Motorenwerke GmbH (Bawarskie Zakłady Silnikowe). Firma stosuje do dzisiaj akronimu BMW.

WordPress SEO