Nazwa firmy Bang & Olufsen

 Bang & Olufsen – duńskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu audiowizualnego: radioodbiorników, głośników, telewizorów, telefonów i systemów car audio. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w mieście Struer.

Marka Bang & Olufsen

Peter Bang, syn duńskiego biznesmena Camillo Bang’a, objawił wielkie zainteresowanie technologią radiową. Jako inżynier udał sie na praktyki do Stanów Zjednoczonych. Praktykował tam przez miesięcy. Zdobył wiedze o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie. Po powrocie do Danii wspólnie z kolegą ze studiów na politechnice, Sendem Olufsenem, rozpoczęli eksperymenty w jego wiejskim domu w miejscowości Streur na Jutlandii. Firmę oficjalnie otworzyli w roku 1925. Bank skoncentrował się na technologii,  Olufsen na aspektach handlowych i biznesowych.

Marka i firma Bang & Olufsen

Marka i firma Bang & Olufsen

Firma Bang & Olufsen opracowała kilka ciekawych rozwiązań technicznych, między innymi system nagrywania dla przemysłu filmowego, systemy głośników dachowych dla cyrków i pojazdów wojskowych. W latach 40 opracowano i wdrożono do produkcji model Beolit 39, bakelitowe radio typu cabinet, które stało się ikoną duńskiego wzornictwa. Spółka Bang & Olufsen jest notowana na giełdzie OMX. Firma otworzyła zakład produkcyjny w Czechach.

Nazwa Bang & Olufsen pochodzi od nazwisk założycieli. byli nimi Peter Bang and Svend Olufsen. Firma używa także nazwy skróconej: B&O.

Dodaj komentarz

WordPress SEO