Nazwa dla Ziemi 2. Może warto ogłosić konkurs na nazwę.

ZIEMIA 2
Naukowcy odkryli, że planeta w pobliżu gwiazdy o nazwie Gliesie 581, jest łudząco podobna do Ziemi. Gwiazda Gliese 581(Czerwony Karzeł) znajduje się w gwiazdozbiorze Wagi. Odkrycie to zawdzięczamy grupie astronomów z kalifornijskiego Uniwersytetu w Santa Cruz. Co wiemy o Ziemi 2: jest trzy razy cięższa od naszej Ziemi, jest oddalona od naszej plany o 20 lat świetlnych, rok na niej trwa 37 dni, na jej części panuje stale noc, na drugiej jest stale dzień. Grawitacja na Ziemi 2 jest taka, że umożliwiłaby ludziom poruszanie się. Warunki termiczne na tej planecie to amplituda od minus 30 do 12 stopni Celsjusza. Jest duże prawdopodobieństwo, że na plancie istnieje woda w stanie ciekłym. Na razie Ziemia 2 nie ma swojej nazwy. Może konkurs na nazwę Ziemi 2?

W ramach misji Kepler, inny zespół astronomów, odkrył planetę bardzo podobną do Ziemi. Nadano jej nazwę KEPLER-22b. Jest prawie 2,5 raza większa od ziemi, jest oddalona od naszej Ziemi o 600 lat świetlnych. Celem misji Kepler jest odnajdywanie planet, na warunkach zbliżone do ziemskich. Dotychczas odkryto 200 takich planet. Po raz pierwszy jednak udało się potwierdzić podobieństw do Ziemi.

Nazwa Kepler-22b jest … mało atrkacyjna. Jeżeli mamy się kiedyś przeprowadzić, to warto aby planeta ta nazywała się jakoś ciekawie(j). Może warto wymyślić nazwę dla naszego nowego domu? Może warto ogłosić zabawę i konkurs na nazwę?

Konkurs na nazwę

Popozycje na nazwę Ziemi 2 posimy nadsyłać na adres anagram@anagram.pl.  Nagrodą jest sława, jaka czeka twórcę, jeżeli jego nazwa zostanie przyjęta na świecie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO