Nazwa Chaber nie pochodzi od nazwiska

Chaber SA jest polskim producentem produktów marki Chaber. Marka istnieje od ponad dwudziestu lat i jest jednym z czołowych producentów pieczywa chrupkiego oraz poduszeczek śniadaniowych w Polsce. Nazwa pochodzi od kwiatu.

Skąd pochodzi nazwa Chaber?

Założycielem firmy jest Pan Konrad Banecki – a to znaczy, że nazwa nie pochodzi od nazwiska. lub nie jest to bezpośrednie zaczerpniecie nazwy.

Marka Chaber. Nazwa nie pochodzi od nazwiska założyciela.

Marka Chaber. Nazwa nie pochodzi od nazwiska założyciela.

Łacińska nazwa chaber pochodzi z mitologii

Chaber (Centaurea ) to rodzaj roślin z rodziny astrowatych, liczący 450-550 gatunków. Nazwa rodzaju pochodzi od Hipokratesa, który twierdził, że roślinę wskazał Grekom centaur Chiron. Gatunkiem typowym chabru jest Centaurea centaurium.

Nazwa jest zapożyczeniem ze świata roślin. Przyjecie takiej konwencji ułatwia markom start na rynku. Słowo znane nie wymaga działań związanych z nauczeniem jego potencjalnych klientów. Zadaniem marketingu jest zbudować skojarzenie między słowem a oferta firmy. Skojarzenia te mogą być abstrakcyjne i nie odnosić się do znaczenia samego słowa lub mogą ze znaczenia słowa bezpośrednio wynikać.

Największym ograniczeniem takich nazw jest potencjał ochrony prawnej. Nie zawsze jest ona możliwa, szczególnie jeżeli znaczenie słowa nawiązuje bezpośrednio do oferty. Najbardziej znanymi markami od roślin są chyba Orange i Apple. Żadna z nich nie nawiązuje do oferty firmy.

Historia marki, etymologia nazwy

ANAGRAM Naming – prezentujemy etymologie nazw marek, z historii uczymy się jak opracowywać najlepsze nazwy dla firm i produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO