Nazwa Banku Deutsche Bank

Deutsche Bank to nazwa banku, którą dosłownie możemy przetłumaczyć jako Niemiecki Bank. Charakterystyczne logo tej marki to kwadrat z pogrubionymi krawędziami i stylizowaną przekątną w kolorze granatowym.

Nazwa banku

Deutsche Bank powstał w 1870 roku w Berlinie. Powołany go do życia został przez Adelberta Delbrucka i Ludwiga Bambergera. Początkowo bank specjalizował się w obsłudze handlu zagranicznego. Otworzył swoje oddziały w Londynie, Szanghaju i Jokohamie. Nazwa oddawała międzynarodowy charakter działalności. W czasach teraźniejszych, siedzibą Deutsche Banku jest Frankfurt nad Menem. Deutsche Bank jest jedną z największych instytucji finansowych na świecie pod względem osiąganych zysków. W strukturach banku pracuje około 102 tysięcy pracowników na całym świecie. Deutsche Bank jest to bank inwestycyjny; oferuje również doradztwo w zakresie inwestycyjnych produktów bankowych. Deutsche Bank posiada trzy piony organizacyjne: Obsługa firm, obsługa osób fizycznych i pion działalności inwestycyjnej.

Nazwa banku Deutsche Bank

Nazwa banku Deutsche Bank

Nazwa banku a ograniczenia prawne.

Deutsche Bank jako nazwa banku obecnie nie mogła by uzyskać ochrony jako znak towarowy. Przepisy mówią o ograniczeniach w nazewnictwie firm. Ze względu na tradycję nazwa taka obecnie istnieje. Podobne nazewnictwo jest charakterystyczne dla instytucji o charakterze narodowym a nie komercyjnym. Taka nazwa banku w wypadku Deutsche Bank jest wyjątkową wartością.

Dodaj komentarz

WordPress SEO