Naming leków – Altacet

Altacet – naming leków z PRL. Nazwa pochodzi do głównego składnika – octanowinianu glinu (alumini acetotartras) – glin lub inaczej aluminium, ma symbol chemiczny Al.

Naming leków a budowanie marki

Naming leków wykorzystujący łacinę tworzy nazwy, które wydają się łatwe do wytłumaczenia. Jest to jednak istotne tylko w czasie podejmowania decyzji o nazwie. W praktyce, mało kto zna łacinę i potrafi wytłumaczyć sobie znaczenie słowa.

Naming leków - Altacet

Naming leków – Altacet

Naming leków nie jest sztuką znajdowania nazw i opisywania ich uzasadnień. To odwzorowywanie konceptu marki, produktu lub jego unikalnego pozycjonowania. Aby wytłumaczenie miało sens, trzeba je rozpropagować i wylansować. Nakłady jakie na to trzeba ponieść lepiej skoncentrować na budowie marki.

Naming leków a bezpieczne nazwy

Naming leków produktów ma jeszcze aspekt ochrony prawnej. W przypadku leków jest to jeszcze ważniejsze – nie chodzi bowiem o zabezpieczenie klientów przed pomyleniem marki, a przed pomyleniem leków.

Altacet to lek o działaniu ściągającym, przeciwobrzękowym, miejscowo łagodzącym ból. Dla ciekawych – po nałożeniu na skórę powoduje denaturację białek w obrębie sączących i zapalnych zmian skóry, prowadząc do zmniejszenia wysięku i stanu zapalnego.

 

Dodaj komentarz

WordPress SEO