MLEKPOL – największa marka mleczarska w Polsce

MLEKPOL to największa marka mleczarska w Polsce. To spółdzielnia mleczarska, składająca się kilkunastu zakładów przetwórczych. Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Grajewie założono w 1980 roku.

MLEKPOL – największa  marka mleczarska w Polsce

MLEKPOL rósł przyłączając kolejne przedsiębiorstwa ze swojej branży. Każdy z należących do MLEKPOLU zakładów specjalizuje się w określonej produkcji. Taka strategia pozwala obniżyć koszty produkcji i zarządzać efektywnością. Konsolidacja doprowadziła do sytuacji, w której „MLEKPOL” przetwarza na produkty 13% skupowanego w Polsce mleka!

Największa marka mleczarska Mlekpol

Największa marka mleczarska Mlekpol

 MLEKPOL to jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie, to największa marka mleczarska w Polsce. Dynamiczny rozwój Spółdzielni przypada na lata dziewięćdziesiąte, gdy wylansowano marki „Łaciate”, „Milko” i „Mazurski Smak”. Najbardziej znaną marką firmy są produkty z linii „Łaciate”.
Największa marka mleczarska i historia jej nazwy

Historia nazwy „MLEKPOL” sięga początku 1993 roku. Wtedy to Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Grajewie rozstrzygnął konkurs na nazwę. Nazwy przygotowywali pracownicy firmy. Dążenie do zajęcia pozycji lidera na polskim rynku odwzorowane jest w nazwie firmy, powstałej z połączenia pierwszych liter wyrazów „mleko” i „Polska”. Nazwa z morfem „pol” wskazuje na aspiracyjne w skali kraju podejście do budowania wizerunku.

Tak powstała największa marka mleczarska w Polsce. Marka, której aspiracje wychodzą poza  Polskę.

Dodaj komentarz

WordPress SEO