Marketingowa nazwa Compaq

Compaq – to marketingowa nazwa z branży informatycznej. Oferta Compaq obejmuje sprzęt i oprogramowanie komputerowe, rozwiązania i usługi dla firm, produkty sieciowe i komunikacyjne, komputery przenośne, kieszonkowe i osobiste.

Jak powstała marketingowa nazwa

Compaq Computer Corporation ( początkowo Gateway) to firma spółka, która powstała w Huston w stanie Teksas. Założona została przez trzech byłych dyrektorów Texas Instruments, którzy wpadli na pomysł stworzenia komputera przenośnego, który wykorzystywałby oprogramowanie zgodne z IBM. Marketingowa nazwa Compaq jest połączeniem słów ‘compatibility (zgodność) i ‘quality’ (jakość). Marketingowa nazwa miała wesprzeć firmę w konkurencyjności. To właśnie Compaq jako pierwszy, rywalizując z IBM, wprowadził na rynek komputer osobisty z procesorem Intel 80386. Compaq wprowadził na rynek pierwszy komputer biurkowy Compaq Deskpro i osiągnął rekordowe przychody w wysokości 329 mln USD(1984 rok).

Marketingowa nazwa Compaq

Marketingowa nazwa Compaq

Marketingowa nazwa  jest kombinacją morfemów ze sloganu „Compatibility and Quality”

Pod koniec lat 90-tych Compaq koncentruje się na sprzęcie o dużej wydajności i umożliwiającym przetwarzanie danych na potrzeby przedsiębiorstw. Compaq wprowadza jako pierwszy komputer z kolorowym wyświetlaczem. W 1992 roku Compaq wprowadza na rynek nową serię tanich komputerów PC, serwer ProSignia i pierwsze narzędzia do zarządzania serwerami i do optymalizacji ich pracy. W tym samym roku Compaq debiutuje w branży drukarek (Compaq Pagemarq). Powstaje marketingowa marka, a właściwie nowa submarka ofertowa.

Marketingowa nazwa po akwizycjach

W 1998 roku następuje przejecie przez Compaq firmy Digital Equipment Corporation – największe w historii przejęcie w branży komputerowej. 3 maja 2002 roku doszło do połączenia Compaq i firmy Hewlett Packard(HP). Nowe HP służy ponad miliardowi klientom w 162 krajach i jest światowym dostawcą produktów, technologii, rozwiązań i usług klientów indywidualnych i przedsiębiorstw. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę informatyczną, komputery osobiste oraz urządzenia dostępowe, usługi na skale globalna, a także przetwarzanie obrazu i drukowanie. Marketingowa nazwa Compaq pozostaje jedynie na wybranych liniach produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO