Marka wody mineralnej Borjomi

Bordżomi lub Borjomi, dawniej nosiło nazwę Abbas-Tuman. To miasto uzdrowiskowe, położone w górach Małego Kaukazu, nad rzeką Kurą w Gruzji. Miasto leży na terenie Parku Narodowego Borjomi-Kharagauli. To powstała marka wody mineralnej Borjomi.

Marka wody mineralnej Borjomi

Bordżomi znane jest powszechnie z dwóch powodów. Miasto kandydowało do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku, jednak przegrało rywalizację z rosyjskim Soczi. Drugim elementem wysokiej świadomości miasta jest słynna butelkowana w tym uzdrowisku marka wody mineralnej.

Marka wody mineralnej Borjomi

Marka wody mineralnej Borjomi

Eksportowa marka wody mineralnej

Nosi ona oczywiście nazwę „Borżomi”. Doskonała woda znana była jeszcze za czasów ZSRR. Rosja była głównym odbiorcą produktu, jednak w maju 2006 roku w wyniku konfliktu i ochłodzenia stosunków rosyjsko-gruzińskich, import wody Borjomi do Rosji zamarł. Pomimo protestów konsumentów rosyjskich woda straciła swój główny rynek. Z korzyścią dla innych rynków, na które woda jest obecnie w zdecydowanie większej ilości eksportowana. Także w Polsce woda zyskuje coraz większe uznanie, ze względu na popularność kuchni gruzińskiej oraz dostępność marek gruzińskiego wina Saperavi i Pirosmani. Marka wody mineralnej Borjomi skutecznie konkuruje na rynku wód premium.

Dodaj komentarz

WordPress SEO