Wędliniarska marka Krakus

Wędliniarska marka Krakus należy do spółki Animex. Firma ta powstała jako Centrala Importowo-Eksportowa Artykułów i Przetworów Pochodzenia Zwierzęcego. Marka Krakus stosowana jest także przez producenta przetworów warzywnych. To także marka wódki i piwa.

Marka Krakus – historia powstania

Jednym z jej sztandarowych produktów Animexu była szynka konserwowa Krakus. Debiut Krakusa przypada na rok 1951 – wtedy to w Stanach Zjednoczonych  zarejestrowano znak towarowy. Szynka i marka Krakus szczególny sukces odniosła właśnie w USA. W latach 70. marka Krakus stała się niekwestionowanym liderem polskiego eksportu.

 

Marka Krakus

Marka Krakus

Marka Krakus a znaczenie słowa

Słowo krakus to rzeczownik, rodzaj męskoosobowy. Potocznie Krakus to mieszkaniec Krakowa lub województwa krakowskiego. Historycznie Krakusem zwano żołnierzy lekkiej kawalerii polskiej z okresu Księstwa Warszawskiego i powstania listopadowego. W okresie międzywojennym Krakusem nazywano uczestników wojskowego przysposobienia konnego.
Zaletą słowa Krakus jest jego międzynarodowa forma. Słowo nie zawiera żadnych polskich znaków diakrytycznych, jest łatwe do wymówienia i zapisania. Ideał, z którego korzysta wiele firm. Wszystkie korzyści i zagrożenia jakie niesie stosowanie słowa generycznego wynikają z jego powszechnie znanej formy. Strategia szybkiego wejścia na rynek zawsze kusi. Nazwa generyczna czas lansowania nowości skraca. Oczywiście dla osób nie znających języka polskiego, słowo będzie w większości przypadków abstrakcyjnym.

Dodaj komentarz

WordPress SEO