Marka Vodka SOBIESKI

Sobieski Vodka to siódma marka wódki premium na świecie pod względem ilości sprzedaży. Na rynek rocznie trafia 3 mln 9-litrowych kartonów.  To jedna z najbardziej znanych polskich marek na świecie.

Marka Sobieski

W ostatnich kilku latach marka Sobieski była w czołówce światowych marek alkoholi mocnych kategorii Premium, które osiągały największe wzrosty sprzedaży. Ciekawostką jest to, że wśród najszybciej rosnących mocnych alkoholi były tylko trzy wódki, w tym właśnie Sobieski.

Marka Sobieski jest bardzo młoda. Jej historia sięga połowy roku 1998. Pozycjonowanie marki Sobieski jako wynika z jej unikalnego i łagodnego smaku. Do produkcji wódki używa się krystalicznie czystej wody ze złóż oligoceńskich. Podstawowym surowcem jest żyto. Jakoś produkcji jest ściśle monitorowana i poddana reżimowi Systemu Kontroli Pochodzenia Produktu. Sobieski Vodka produkowana jest w czterech odmianach, czystej, sweet bitter, cranberry, vanila

Wyrózniki marki Sobieski

Wyróżnikiem wódki Sobieski jest produkcja wyłącznie z wyselekcjonowanych kłosów Żyta Dańkowskiego. Żyto ozime Dańkowskie to odmiana uniwersalna, uprawiana z przeznaczeniem na mąkę, do żywienia zwierząt oraz do produkcji etanolu. To najmniej wylegające żyto w Polsce o wysokiej wydajność mąki (2% więcej niż odmiany hybrydowe). Podwyższona zawartość białka i najwyższa zawartość cukrów (68,3%) sprawdza się w produkcji spirytusu. Żyto to często stosuje się w uprawach ekologicznych.

Etymologia nazwy Sobieski

Nazwa wódki pochodzi od nazwiska króla Jana III Sobieskiego. Jan III Sobieski herbu Janina, był królem Polski od 1674, hetmanem wielkim koronnym od 1668, hetmanem polnym koronnym od 1666, marszałek wielki koronny od 1665, chorąży wielki koronny od 1656. Sobieski bywał zwany Lwem Lechistanu przez Turków, a przez chrześcijan Obrońcą Wiary. Największym sukcesem międzynarodowym Sobieskiego była osiecz Wiednia.

Promocja marki Sobieski

Spółka Belvedere, właściciel marki Sobieski, stara się o jej ekspansję międzynarodową. Dlatego do działań promocyjnych włączony został amerykański aktor Bruce Willis. Gwiazda Hollywood ma niemal 3 proc. udziałów. Popularny gwiazdor filmowy otrzymał walory grupy jako część wynagrodzenia za promowanie wódki Sobieski. Promocja wódki z udziałem aktora miała miejsce między innymi w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Dodaj komentarz

WordPress SEO