Marka Vidal Sassoon. Więcej niż ikona fryzjerstwa.

Vidal Sassoon to brytyjska ikona fryzjerstwa, marka salonów fryzjerskich i środków pielęgnacji włosów. Choć światową popularność zdobyła marka twórca masowych produktów, to największą jego zasługą jest wprowadzenie nowoczesnych, prostych, geometrycznym fryzur.

Marka Vidal Sassoon – „zmienił świat za pomocą pary nożyczek”

Pierwszy salon otworzył w 1954 roku w Londynie. W roku 1965 otworzył salon w Nowym Yorku na Madison Avenue. Marka Vidal Sassoon powstała w latach 60. gdy twórca wylansował w środowisku aktorów fryzurę zwaną „bob cut” a następnie cięcie „five point”. Inspirował się nowoczesną architekturą – jego fryzury to geometryczne kształty i proste cięcia. Takie podejście zrewolucjonizowało modę i wpłynęło także na styl życia kobiet. Vidal Sassoon stał się jednym z ludzi, którzy wywołali rewolucję kulturową lat 60. Ze względu na popularność jego stylu, zyskał przydomek człowieka, który „zmienił świat za pomocą pary nożyczek”.

Marka Vidal Sassoon

Marka Vidal Sassoon

Marka osoby – podstawa binzesu

Vidal Sassoon rozwinął sieć salonów fryzjerskich sygnowanych swoim nazwiskiem, w których od 1973 roku oferował swoje produkty. Była wśród nich marka „wash and go”. Olbrzymia sława i uznanie w latach 80. zaowocowało podpisaniem kontraktu z firmą Procter&Gamble. W efekcie drogi obu stron się rozeszły, gdy marka zaczęła być rozszerzana poza autorskie produkty.

Dodaj komentarz

WordPress SEO