Marka towarowa Ludwik

Ludwik to marka towarowa, którą oznaczano płyn do mycia naczyń o opatentowanym sposobie wytwarzania. Właścicielem patentu nr 50169 jest firma INCO (poprzednio Inco-Veritas SA).

Marka towarowa Ludwik

Ludwik był wprowadzony na polski rynek w 1964 roku jako pierwszy płyn do mycia naczyń w Polsce. Był wielką innowacją, która ułatwiała mycie brudnych naczyń i był strzałem w tzw. „ dziesiątkę” w tamtych czasach.

Marka towarowa Ludwik

Marka towarowa Ludwik

Marka towarowa na przestrzeni lat poszerzał nie tylko gamę produktów, ale także zmieniał opakowania i szatę graficzna swojego logo, zmieniał szatę graficzną i kształt butelki. Marka towarowa stale się rozwijała.

Obecnie marka towarowa Ludwik określa całą gamę produktów chemii gospodarczej: płyny i balsamy do mycia naczyń, preparaty do zmywarek, uniwersalne środki czystości, produkty specjalistyczne i do prania. Ludwik dzięki nowoczesnym technologiom zapewnia neutralność dla środowiska naturalnego i ulega szybko biodegradacji. Jednocześnie nie wpływa negatywnie na skórę rąk.

Ludwik sprzedawany jest w postaci wysokoskoncentrowanej i w opakowaniach nadających się do recyklingu. Marka towarowa zdobywała często uznanie konsumentów, o czym świadczą liczne nagrody przyznawane na różnych polach, m.in. Towar Roku dla balsamu aloesowego, złoty Laur Konsumenta dla płynu do naczyń i tabletek do zmywarki, Odkrycie Roku dla mleczka czyszczącego.

Marka towarowa Ludwik – pochodzenie

Ludwik to marka towarowa produktu pochodząca od imienia – Ludwik to imię pochodzenia germańskiego. Pierwotnie imię to oznaczało “wsławionego męstwem w walce”. Imię to nadawane germańskim wojownikom. Początkowa wersja tego imienia to Hlutwig. Imie rozpowszechniło się w Europie. Nosili je królowie francuscy.  W Polsce imię Ludwik pojawiło się w XIII wieku. Imię ma odpowiedniki w różnych językach francuski – Louis, hiszpański – Luis, niemiecki – Ludwig, węgierski – Lajos, włoski – Luigi. Marka towarowa pochodząca od imienia jest powszechnym modelem nazywania produktów.

Dodaj komentarz

WordPress SEO